Facebook'tayız


Kategoriler

Son Yorumlar

Yazar → Cyber Attack
Konu → Harddisk Dolumu | ...
Yorum → Merhaba Kağan ...
Yazar → Cyber Attack
Konu → Harddisk Dolumu | ...
Yorum → Merhaba,
...
Yazar → bersan_kemal
Konu → Harddisk Dolumu | ...
Yorum → listeyi nerede...
Yazar → Cyber Attack
Konu → Harddisk Dolumu | ...
Yorum → Merhaba,
...
Yazar → seaneren
Konu → Venedik Taciri - ...
Yorum → linkler kırık

Kimler Online?

Kullanıcılar :

Arama Motorları : Crawl Bot, Yandex Bot, Google Bot

ޞuan Sitede 0 kullanıcı, 3 arama motoru, 7 ziyaretçi ile toplamda 10 kullanıcı bulunmaktadır.

Yedi Numara Tüm Bölümler
2436 - 0Yedi Numara (dizi), 12 Mart 2000-7 Aralık 2003 tarihleri arasında TRT'de yayımlanmaya başlayan dizi. Fora Film tarafından yapılmıştır. Üniversite eğitimi almak için çeşitli yörelerden gelmiş 4 kız 2 erkek öğrenci ve bunlara kol kanat geren çocukları olmamış sevimli bir karı kocanın hikâyesi.Tekrarların yayınlandığı kanllar şöyledir
Kanaltürk
Flash TV
TRT GAP
TRT 1
Hikaye

 

Birbirlerine çılgınlar gibi aşık, ama çocukları olmayan bakkal Vahit ve Zeliha, yıllar önce köyden İstanbul'a kaçmışlardır. Bakkal Vahit, babasını ikna ederek kelepir bir ahşap evi satın almıştır. Vahit ve Zeliha, bu evi yıllarca öğrenci gençlere kiralayarak hem geçimlerine katkı sağlarlar, hem de öğrencilere bir ana gibi sahip çıkan Zeliha'nın çocuk özlemini dindirmeye çalışırlar.
Günlerden bir gün, 7 numaralı ahşap evin üst katını Çevre Mühendisliği okuyan dört genç kız öğrenci tutar. Birbirlerini yurtta tanımışlar ve hemen kaynaşmışlardır. Dördü de Türkiye'nin dört büyük şehrinden, üniversite kazanarak İstanbul'a gelmişlerdir. Derken, Bakkal Vahit'in memleketteki ağabeylerinden ikisinin oğullarının da İstanbul'da üniversite kazanacağı tutar. Başka ağabeyinin oğlu da, babasını üniversiteyi kazandım diye kandırarak ticarette büyük atılımlar yapmak amacıyla "Akarı yok kokarı yok, temiz iş." felsefesi ile amca oğullarının arasına karışır. Katıksız taşralı olan ve daha önce İstanbul'a dair hiçbir fikirleri olmayan bu üç delikanlı da, 7 numara'nın alt katına yerleşirler.
Dört şehirli genç kız ile üç köylü oğlan aynı çatıyı nasıl paylaşacaklardır? Birbirlerine hiç benzemeyen hayat tarzları nasıl uzlaşacaktır? Aralarındaki kaçınılmaz çatışmaya çözümler ararken, nasıl bir demokrasi sınavı vereceklerdir? Olaylar, duygusal bir komedi diliyle anlatılır.
Daha sonra Olgun Şimşek'in canlandırdığı Sabit (Nam-ı diğer Tarık Arkın) karakteri de diziye İstanbul'da okuyan gençlerden Recep'in ağabeyi olarak katılmıştır. Sabit ise İstanbul'a kendi tabiriyle "Erkek Aktör" olma hayalleriyle gelmiştir.
Türkiyede yapılan komedi dizileri arasında başı çekenlerden birisi olan 7 Numara'nın en büyük özelliklerinden biri ise yöresel dilin mizah içerisinde ustaca kullanılmasıdır.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 817x1354 and weights 785KB.


Ul.To Tek Link
 http://ul.to/folder/lqcsez/7.Numara.T&uuml...uml;lümler
Wupload Tek Link
http://www.wupload.com/folder/320568

İstanbul'a, öğrenci, nasıl, Vahit, büyük, image, Bakkal, babasını, Zeliha, olmayan, ahşap, önce, genç, üç, komedi, Sabit, oğullarının, üniversite, dört, Birbirlerine
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
© 2008-2013 Bilindik.Net
Paylaşımın Bilindik Adresi
» » » Yedi Numara Tüm Bölümler
Yukarı ↑
 

Yasal uyarı: Sitemizde yer alan içeriklerden hiçbiri serverımızda barındırılmamakta olup sitemizde yer alan tüm içerikler diğer sitelerden derlemedir. Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz -uyar ve kaldır- prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, mail[at]bilindik.net mail adresinden bize ulaşabilirler.